Villa Palms De L'Atlas

  • 300 m²
  • 3 sovrum
  • 2 badrum

Villa Palms De L'Atlas Marrakesh med 3 sovrum, som ligger inom 4 km från Oasiria-vattenpark, erbjuder en pool på en terrass för en trevlig vistelse. Den här villan med 2 badrum, som har utsikt över bergen, bjuder in gästerna att besöka Medinan i Marrakech, som ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort.

Badrumsfaciliteterna i Villa Palms De L'Atlas inkluderar också en bidé, en duschkabin och en separat toalett. I badrummen finns badlakan och handdukar.

Gästerna har tillgång till vattenkokare, kylskåp och köksredskap i ett komplett kök.

Den här villan har ett behändigt läge, 5 km från flygplatsen Marrakech Menara, medan natursevärdheter som Eden Aquapark ligger cirka 2 km bort. Observatoire Astronomie ligger ungefär 15 minuters bilfärd bort och tågstationen Marrakech finns ungefär 10 minuters bilfärd bort. Busstationen Ouled yahya, belägen mindre än 1 km bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Villa Palms De L'Atlas Marrakesh
Spacious And Comfortable Villa
Mobilpris

Spacious And Comfortable Villa

0 m från boendet
USD 243 USD 219
per natt
Luxury Villa Olivier, Stylish & Breakfast Included
Mobilpris

Luxury Villa Olivier, Stylish & Breakfast Included

10
Exceptionellt 4 recensioner
1.2 km från boendet
USD 640 USD 576
per natt
Charmante Villa De 4Ch Avec Piscine Privee - Proche Du Beldi Country Club
Mobilpris

Charmante Villa De 4Ch Avec Piscine Privee - Proche Du Beldi Country Club

9.7
Exceptionellt 3 recensioner
1.7 km från boendet
USD 643 USD 579
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Marrakech
    9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Gratis flygplatstransfer

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    Fritid

    • Oändlighetspool
    • Solsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Klädkammare
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 10:00 till 18:00
    Utcheckning: från 10:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • Tillåter Villa Palms De L'Atlas husdjur?
      Tyvärr är husdjur inte tillåtna här.
    • Har Villa Palms De L'Atlas en bubbelpool?
      Ja, Villa Palms De L'Atlas erbjuder en badtunna.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Marrakech
    9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Villa Palms De L'Atlas Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng